VERTIKĀLĀS ŽALŪZIJAS

Apraksts:

Vertikālās žalūzijas izmanto dažādas nozīmes telpu noformēšanai. Ar to palīdzību iespējams piešķirt solīdumu un eleganci firmas birojam, radīt jauku un mierīgu mājas atmosfēru. Šī veida žalūzijas maigi izkliedē un noregulē gaismas plūsmu, kas telpā iekļūst caur logiem, radot jaunu, ekskluzīvu interjeru.

Ar vertikālajām žalūzijām iespējams aizsegt gan neliela izmēra logu, gan visu stikla sienu, tās ir piemērotas kā modernā, tā klasiskā stilā iekārtotām telpām. Saulainā dienā tās neļaus telpai pārāk daudz iesilt un pasargās mēbeles no izbalēšanas. Savas vienkāršības un drošības dēļ, vertikālās žalūzijas pieder pie populārākajiem logu  dekorēšanas veidiem pasaulē. 

Vertikālās žalūzijas - uz alumīnija sliedes uzāķētas vertikālas slejas vienādā platumā. Žalūzijas mēdz būt dažādas - tekstilaplastmasas, koka vai pītas no šaurām koka līstītēm. Ar speciāla mehānisma palīdzību tās iespējams pagriezt 180° leņķī, vajadzības gadījumā - pabīdīt uz vienu vai otru pusi.

Eiropā visizplatītākās ir vertikālās tekstila žalūzijas. To slejas ir ražotas no speciāli  impregnēta, stingra auduma, kas gadu gaitā ilgstoši saglabā savas īpašības. Visbiežāk tie ir poliestera, poliestera - kokvilnas vai stiklšķiedras audumi. Pēdējie ir ugunsdroši, kas ir obligāts nosacījums sabiedriskas nozīmes objektiem Rietumeiropā. Holandē, it īpaši Beļģijā, populārākas ir žalūzijas, kuras ražo no plastmasas slejām. Visbiežāk tās ir 89 mm platas, ražotas no kvalitatīva PVC, kas ir ugunsdrošs, viegli notīrāms un antistatisks. Ar tām iespējams nodrošināt pilnīgu telpu aptumšošanu.

  

Vertikālo žalūziju izgatavošanai visbiežāk lieto 127 un 89 mm platas tekstila slejas. Neliela izmēra žalūzija estētiskāk izskatīsies, ja tā būs izgatavota no šaurākām joslām. Ražo ne tikai taisnstūrveida, bet arī trapeces, trīsstūrveida un dažādu liektu formu žalūzijas.